Webshop
Facebook
Széchenyi 2020

2018. október. 17.

Hirt Sándor

25 komment

Vízlágyítás

A vízlágyítás első és legfontoabb kérdése, hogy van-e rá szükség. Ehhez viszont ismerni kell vízünk keménységét Sokan viszont már ezzel sincsenek tisztában. Így azt sem tudják, kell-e alkalmazniuk vízlágyítót.

 

Környékünkön igen kemény a víz. A kemény vízben lévő Kálcium és Magnézium ionok lerakódnak a vízvezeték rendszerben és a háztartási berendezésekben. Másodsorban fontos még megemlíteni az utóbbi időben keringő tévhitet, miszerint a vízlágyítás káros, nem szabad a sókat kivonni a vízből. A vízlágyítás nem káros és nem is vonjuk ki a sókat, csupán kicseréljük, ami lényeges különbség az eredmény szempontjából.

 

Összességében elmondható, hogy szükségünk van vízlágyításra, vagy legalábbis vízkő lerakódásgátlásra, hiszen a kettő nem ugyanaz.

 

Vízlágyítás során egy olyan berendezést alkalmazunk, amely a komplett vízvezeték rendszerbe bekötve a rajta átfolyó vízben lévő Kálcium és Magnézium ionokat vízkeménységet nem adó Nátrium ionokra cseréli. Ezáltal csökken a vizünk keménysége, következményesen nem rakódik le vízkő a csőrendszerünkben, háztartási gépeinkben, növelve így azok élettartamát. Ez az ún. ioncseréléses módszer.

 

A sokak által ismert elektromos, vegyszeres és mágneses módszer csupán lerakódás gátló, nem pedig vízlágyító. Arra viszont alkalmas, hogy meghosszabbítsa a vízhálózati csőrendszer, illetve a háztartási gépek élettartamát.

 

Nálunk mind vízlágyításra, mind lerakódásgátlásra alkalmas termékeket találhatnak a vásárlók.

Tovább >>

hozzászólások ()

A hozzászólásod az ellenőrzést követően jelenik meg

Ha mégsem szeretnéd, hogy megjelenjen, írj nekünk itt és x napon belül válaszolunk rá.